Każdy profesjonalista nieustannie trenuje.

Mówi się, że stal jest hartowana w ogniu i jest w tym dużo prawdy. Mistrzami stają się Ci, którzy nieustannie pracują nad swoimi umiejętnościami i podnoszą poprzeczkę wyżej niż inni. To właśnie setki godzin treningu tworzą profesjonalnych sportowców, lekarzy, naukowców i sprzedawców.

W wieku 16 lat musiałem zacząć pracować na siebie i nie znosiłem sprzedaży. Nie znosiłem przekonywania ludzi do tego, co oferuję, nie znosiłem poszukiwania nowych nabywców i wszystkiego, co ze sprzedażą było związane. Traktowałem sprzedaż, jako zło konieczne.

Lata później dalej nie znosiłem sprzedaży i słowa handlowiec. Kojarzyło mi się to, tak jak wielu osobom dzisiaj z nagabywaniem, wciskaniem czegoś komuś na siłę, itd.

Dopiero, kiedy zdobyłem potrzebną wiedzę i narzędzia zrozumiałem, że sprzedaż jest niesamowitym rytuałem dla bystrych ludzi i może być przyjemnością, która w dodatku przyniesie Ci niezłe profity. Zrozumiałem również, że jest nieodłączną częścią życia i każdy, kto jej unika będzie skazany na wiele niepowodzeń i przykrości, nie wspominając o biedzie.

  • Kiedy jesteś na rozmowie rekrutacyjnej do nowej pracy to sprzedajesz siebie
  • Kiedy jesteś na pierwszej randce to również sprzedajesz siebie
  • Potencjalni nabywcy nie kupują produktu, czy usługi – kupują sprzedającego

Sprzedajesz każdego dnia!

Dlaczego więc nie stać się w tym najlepszym?

Kompetencje i zaufanie są niezbędne w aspekcie tego, jak się czujesz na temat firmy i branży, w której pracujesz, ale kompetencje i zaufanie pochodzą z treningu, a nie jak wiele osób myśli z produktu czy usługi. Stąd powiedzenie, że dobry handlowiec sprzeda wszystko.

Żeby mieć zaufanie do firmy, do branży i produktów, które oferujesz – w pierwszej kolejności musisz ufać sobie i swoim umiejętnościom, a te nie spadną z nieba. Żeby wypracować naturalną umiejętność prezentacji i sprzedaży musisz wiedzieć dokładnie, co robisz i co masz robić.

Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie i tak będzie zawsze, ale nie chodzi tutaj tylko o czytanie książek, udział w odpowiednich szkoleniach, otaczanie się odpowiednimi ludźmi, ale również o kontrolę przekonań i rozwój świadomości.

Jeżeli mówisz sobie, że nie potrzebujesz pieniędzy do życia to pieprzysz głupoty! Każdy potrzebuje pieniędzy.

Kiedy mówisz, że to, co masz teraz wystarcza Ci w zupełności to również pieprzysz głupoty! 2000 złotych co miesiąc pozwala Ci żyć dobrze? Ok, to dlaczego myślisz, że 100.000 co miesiąc miałoby Ci w czymś przeszkadzać?!

PRZESTAŃ PIEPRZYĆ GŁUPOTY!

Nie znam dzisiaj osoby, która nie przyjęłaby w prezencie 100 milionów dolarów. Każdy chcę mieć taką kasę – koniec i kropka! Każdy kto mówi, że nie cieszy go to, lub, że nie potrzebuje tego – okłamuje samego siebie.

A wiesz dlaczego okłamujemy siebie? Bo jak powiesz, że nie potrzebujesz i że Ciebie to nie cieszy, to jesteś usprawiedliwiony w oczach innych i możesz nie zarabiać (czytaj: wieść życie szaraka).

Sprzedaż jest bardzo ważną i bardzo potrzebną umiejętnością, którą powinien opanować każdy. Edukacja finansowa, rozmawianie o pieniądzach, pokochanie Sukcesu finansowego to elementy składowe systemu wartości, który musisz wypracować w sobie, jeżeli kochasz siebie i swoich bliskich.

Na początku sprzedaż może wydawać Ci się ciężkim kawałkiem chleba, ale to dlatego, że jej nie rozumiesz. Trenuj, ucz się od najlepszych, dowiedz się wszystkiego o sprzedaży, zanurz się w idei zostania profesjonalistą.

Czy ważne są predyspozycje i talent?

Jasne. Dynamika Talentów, którą używam dzisiaj do profilowania osób i przedsiębiorstw powie Ci dokładnie, gdzie odnajdziesz swoje FLOW, ale sam talent to nie wszystko. Możesz zostać obdarzony najlepszym z możliwych zestawem naturalnych umiejętności i talentów, ale to wcale nie gwarantuje, że osiągniesz Sukces. Talent to jedno. Sumienna praca nad własnym rozwojem to zupełnie inna sprawa.

Trening w żadnej dyscyplinie nie kończy się po miesiącu czy po roku. Musisz się rozwijać cały czas. 

Musisz każdego dnia spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie: Gdzie i jak skończy się moja przygoda? Gdzie będę za 10, 20, 50 lat? Co pozostawię po sobie?

Zobaczysz, że do realizacji Twoich pasji i marzeń UMIEJĘTNOŚĆ SPRZEDAŻY potrzebna jest o wiele bardziej niż myślałeś. Trenuj ją każdego dnia. Stań się PRO. Zostań Rekinem.

A kiedy Twoje umiejętności pozwolą Ci inkasować 100.000 złotych miesiąc w miesiąc, to możesz oddać to wszystko bardziej potrzebującym, jeżeli rzeczywiście idea życia na tym poziomie nie będzie sprawiała Ci radości. Najpierw jednak dojdź do tego punktu. Pokaż, że rozumiesz, potrafisz i świadomie decydujesz – nie rzucaj pustych frazesów, które mają ukryć Twoje braki i brak konkretnej decyzji.

Więcej na temat odpowiedzialności i dyscypliny Sukcesu znajdziesz w mojej książce pt. Vantago. Jest ona świetnym otwieraczem oczu dla każdego, kto jeszcze się nie zdecydował żyć.

Serdecznie zapraszam Cię do skorzystania

Książka Vantago => http://bit.ly/vantago

Bądź WIELKI!

TS

Tomasz Solecki

Tomasz Solecki

Autor sprawdzonych programów Biznesowych. GM nominowany do nagrody najlepszego menedżera roku 2007 w Londynie. Uznany mówca w tematyce Przedsiębiorczości.

Leave a Response