„Follow your dreams, they know the way.”

Mogę dzisiaj śmiało powiedzieć, że cały mój rozwój, zrealizowane cele i sukces zostały napędzone przez moje marzenia. Marzenia, które często tak bardzo odbiegały od rzeczywistości, że mówienie o nich na głos powodowało u osób stojących blisko chęć wysłania mnie do najbliższego ośrodka dla upośledzonych umysłowo.

Marzenia są paliwem, które napędza wszystko. Bez marzeń i górnolotnych wizji rasa ludzka nie byłaby w miejscu, w którym się obecnie znajduje. Nie latalibyśmy z jednego końca świata na drugi przez ocean w metalowych ptakach, nie dowoziłyby nas do pracy metalowe rumaki, w dalszym ciągu wierzylibyśmy, że to słońce kręci się wokół Ziemi, a na dodatek robilibyśmy to wszystko po ciemku.

Możesz mieć życie, o jakim zawsze marzyłeś, ale potrzebne do tego są chęci, zaangażowanie, odrzucenie wymówek i świadome działanie. Kiedy jedziemy przez życie na autopilocie to często nie mamy pojęcia o tym, co się tak naprawdę dzieje wokół nas. Jeżeli chcesz przeżyć życie godnie i realizować swoje najskrytsze marzenia to musisz być uważny. Uważność i świadomość są sposobem na szczęście, bowiem każdego dnia, w każdej minucie dzieje się bardzo dużo.

Tym prostym tekstem chcę uświadomić Ci, że wszystko jest możliwe. Marzenia można zamienić na cele i zrealizować.

Nie próbuję narzucić Ci sposobu na życie, w którym to Ty jesteś królem, dowódcą i wiodącym generałem. Kiedyś Tak. Dzisiaj zostawiam to Tobie. Każdy z nas decyduje za siebie we własnym zakresie. Jeżeli to, co robisz przynosi Ci zamierzone efekty, czujesz się spełniony i szczęśliwy, a do tego jesteś dobrym przykładem i oparciem dla swoich bliskich, to RÓB TAK DALEJ!

Mało tego, dziel się tym, ponieważ dzisiaj jest to wątek, który zaginął w gąszczu rzeczy nic nie wartych i trywialnych tematów, a drogi powrotnej do takiego stanu rzeczy szuka coraz więcej ludzi na całym świecie. Jeżeli jesteś takim człowiekiem to pokaż się.

Ale jeżeli nie masz tego, czego pragniesz, jeżeli nie jest tak, jak chcesz, żeby było to zmień coś. Pracuj nad sobą. Przede wszystkim otwórz oczy szerzej i zajrzyj w głąb swojej duszy. To, co tam znajdziesz zaskoczy Cię ogromnie, a kiedy już zrozumiesz, że wszystko zależy od Ciebie i że możesz dokonać niemożliwego, to weź się do pracy i działaj. Działanie jest kluczem do wszystkiego.

Fragment pochodzi z książki Vantago.
Wersja drukowana => http://bit.ly/Vantago_ksiazka
Ebook =>http://bit.ly/Vantago-ebook

Tomasz Solecki

Tomasz Solecki

Autor sprawdzonych programów Biznesowych. GM nominowany do nagrody najlepszego menedżera roku 2007 w Londynie. Uznany mówca w tematyce Przedsiębiorczości.

Leave a Response