Stanie się milionerem nie jest nigdy dziełem przypadku. Właściciele firm, którzy doszli do tego poziomu wiedzą, że ten proces trwa dziesiątki lat i kosztuje wiele wysiłku oraz wyrzeczeń. Wiele osób patrzy na ludzi Sukcesu i zakłada, że mieli szczęście lub znajomości, lub że urodzili się w rodzinie bogaczy i przez to mieli lepszy start.

Rzeczywistość pokazuje, że jest to zwykle dalekie od prawdy. Żeby zostać milionerem potrzeba pracy, laserowego skupienia i odpowiednich nawyków.

Zrozumienie i naśladowanie zachowań przedsiębiorców, którzy odnieśli Sukces może pomóc Ci w rozwoju dyscypliny i nawyków, które pomogły im przejść do następnego poziomu. Poniżej znajdziesz siedem standardowych zachowań prawie każdego milionera:

  1. ZACZYNAJ WCZEŚNIE

Czy wpadasz w wir dnia, w którym nieustannie jesteś rozerwany pomiędzy odpowiadaniem na maile, spotkaniami i innymi czynnościami dyktowanymi przez masę osób, które narzucają tempo gry i ustala priorytety dla Ciebie?  Przedsiębiorcy odnoszący Sukcesy, tacy jak Peter Shankman, założyciel HARO i geek Factory, to  tzw. ranne ptaszki. Shankman wstaje o 4:30 każdego dnia, robi trening w celu podniesienia poziomu energii, je zdrowe śniadanie i zabiera się za budowanie relacji i networking. A wszystko to zanim większość z jego konkurentów zdąży wypić pierwszą kawę.

Jeżeli chcesz być na topie, to musisz dać z siebie więcej, ale co najważniejsze: To Ty musisz ustalać zasady gry i w swoim tempie wykonywać przemyślany plan zamiast działać chaotycznie.

  1. ROZWIJAJ SIĘ

Utrzymywanie się na topie w swoich branżach jest bardzo ważne dla przedsiębiorców, ale tak samo istotne jest systematyczne poszerzanie swojej wiedzy, światopoglądu i podnoszenie poziomu świadomości. Russell Sarder, który prowadzi wielomilionowy biznes pod nazwą NetCom Learning znajduje ​​czas na czytanie każdego dnia. Nawet w ciągu bardzo napiętego tygodnia biznesu czyta jedną lub dwie godziny dziennie. Dzięki konsekwentnemu poszerzaniu horyzontów myślowych jest w stanie wnieść nowe spojrzenie na pracę, które pomaga mu zdefiniować jego biznes.

  1. USTAL BUDŻET i TRZYMAJ SIĘ GO

Nieważne, jak nieciekawe to brzmi. Budżetowanie zarówno w firmie, jak i w Twoim osobistym życiu jest niezbędne, aby stać się milionerem. W książce The Millionaire Next Door, autorzy Thomas Stanley i William Danko odkryli, że milionerzy, którzy sami doszli do fortuny pilnują uważnie przypływów i odpływów z ich kont bankowych. Bez względu na to, jak bogaci się stają, to zachowanie się nie zmienia – Kontrolowanie przepływu pieniędzy to podstawowa umiejętność, która nie tylko pomoże Ci wejść na salony, ale równiez pomoże Ci na nich pozostać.

  1. NIE BÓJ SIĘ CIĘŻKIEJ PRACY

Powodem, dla którego systemy „szybkiego wzbogacenia się” są tak popularne, jest to, że promują bardzo atrakcyjna i łatwą opcję, aby dostać coś za nic. Nie jest to rozwiązanie interesujące dla przedsiębiorców, którzy osiągnęli ogromny Sukces. Gary Vaynerchuk podkreśla to bardzo wyraźnie w swojej pełnej humoru tyradzie o ludziach, którzy szukają pasywnego dochodu. Podkreśla on, że nikt nie robi się naprawdę bogaty ot tak, bez włożenie odpowiedniej ilości pracy i wysiłku w zbudowanie czegoś, co ma przynosić zyski.

Możesz działać w MLM lub zbudować najbardzie zaawansowany system, który będzie pracował, kiedy Ty śpisz, ale nie zmienia to faktu, że zanim zacznie to przynosić zyski będziesz musiał zakasać rękawy i zrobić, co trzeba. Jak mówi stare porzekadło „Z pustego i Salomon nie naleje”.

  1. USTAL KONKRETNE CELE

Milionerzy wiedzą dokładnie,  w jakim kierunku zmierzają ich działania. Mają wyraźne ramy czasowe dopisane do swoich marzeń. Ludzie Sukcesu wiedzą, co chcą robić w ciągu najbliższych czterech tygodni, sześciu miesięcy i najbliższych pięciu lat. Badania pokazują, że spisanie swoich celów, ustalenie konkretnego planu działania i podzielenie się tymi planami z bliskimi osobami, które Cię wspierają sprawia, że ​​ osiągnięcie Sukcesu jest w 78 procentach bardziej prawdopodobne, niż kiedy tylko będziesz o tym myśleć.

  1. BĄDŹ GOTOWY PONIEŚĆ PORAŻKĘ

Obawa przed porażką to kula u nogi, która nie pozwloi Ci stać się milionerem. Przedsiębiorcy, którzy odnieśli Sukces to Ci, którzy nie boją się wyjść poza granice strefy komfortu i podjąć ryzyko. Każdy odnoszący Sukcesy Milioner wie zdaje sobie sprawę, że porażka jest procesem uczenia się – a nie ostatecznym wyrokiem i totalną klęską jego przedsięwzięć.

Można śmiało przyjąc, że to porażka, a nie Sukces pcha świat do przodu. Ponieważ porażka oznacza zazwyczaj, że ktoś przekroczył granicę komfortu, spróbował czegoś nowego. Spieprzył coś, ale czegoś się przy tej okazji nauczył. O naszej wielkości nie świadczy to, że nigdy nie upadliśmy, ale że za każdym razem się podnosimy

  1. WEŹ WOLNE

Zatrzymanie się i znalezienie czasu na regenerację i relaks jest trudne dla każdego przedsiębiorcy, ale wielu milionerów zdaje sobie sprawę, jak wielkie ma to znaczenie. Arianna Huffington przyznaje, że chętnie odbyłaby podróż w przeszłość, by powiedzieć sobie we wcześniejszych latach, że taki relaks i czas wolny od pracy poprawi w rzeczywistość znacznie jej wydajność i pomoże odnieść Sukces łatwiej i bardziej naturalnie, jeśli tylko nauczy się wyłączyć, znajdzie czas na naładowanie baterii i reset. Poświęcenie czasu na relaks umożliwia pojawienie się nowych pomysłów i kreatywnych wizji, które w znaczący sposób mogą przyspieszyć budowę Twojego imperium.

Stanie się milionerem nie jest szczęśliwym przypadkiem, czy odziedziczonym przywilejem. Sukces to zawsze kwestia ciężkiej pracy i świadomego zamiaru.

Zapamiętaj wyżej wymienione zwyczaje przedsiębiorców, którzy doszli tam, gdzie celujesz i na ich podstawie doskonal własne nawyki, aby pójść w ich ślady i dołączyć do grona ludzi Wielkiego Sukcesu.

Pozdrawiam,.

Tomasz Solecki

Tomasz Solecki

Autor sprawdzonych programów Biznesowych. GM nominowany do nagrody najlepszego menedżera roku 2007 w Londynie. Uznany mówca w tematyce Przedsiębiorczości.

Leave a Response