Życie udowodniło mi niejednokrotnie, że absolutnie wszystko jest możliwe i każde marzenie może zostać zrealizowane. Jest kilka czynników, które mają na to ogromny wpływ, ale najważniejszy z nich to odpowiedzialność.

Dopóki nie przyjmiesz odpowiedzialności za swoje życie i nie zdecydujesz się świadomie kreować swojej własnej rzeczywistości to zawsze będzie coś, co pójdzie nie tak, a Ty będziesz się kręcić w kółko szukając dziury w całym.

Świat jest ogromną sceną, a Ty aktorem w sztuce zwanej życiem. W zależności od Twoich wyborów będziesz grał pierwsze skrzypce i kto wie, może jeśli wszystko dobrze rozegrasz, to dostaniesz Oscara za rolę pierwszoplanową. W przeciwnym razie będziesz marnym aktorzyną filmów klasy B.

Mam nadzieję, że ta metafora trafiła do Ciebie i zrozumiałeś, że wszystko zależy od Ciebie samego: to, co masz i to, czego nie masz. To, czy jesteś zdrowy, czy chorujesz. To, czy masz mnóstwo kasy i świetnie się bawisz, czy jesteś w trudnej sytuacja, w której musisz ciułać w stresie i pocie czoła, żeby wytrwać do pierwszego. Cudowna miłość jak z bajki albo życie w samotności. To wszystko jest Twoim dziełem. Zrozum, że to Ty piszesz nuty do pieśni, którą przyjdzie Ci zaśpiewać.

Życie to nic innego jak potężny odtwarzacz filmu, który reżyserujesz na bieżąco.

ksiazka-vantago

Więcej znajdziesz w mojej książce Vantago, która mówi dokładnie, na co zwrócić uwagę, co robić, a czego unikać. Tutaj znajdziesz książkę w różnych formatach => http://vantago.pl/kategoria-produktu/ksiazka/

Może się okazać, że Twoją misją jest zmiana świata na lepszy i że chcesz pomagać innym. To jest, jak najbardziej w porządku, ale najpierw zacznij od siebie. Posprzątaj najpierw pod swoimi drzwiami i przyjmij odpowiedzialność za własne życie, dopiero później, mając solidny fundament możesz działać na większą skalę 🙂

A poniżej lista drobnych gestów, które możesz zacząć robić już dzisiaj:


1. WSPOMÓŻ SZKOŁĘ, PRZEDSZKOLE LUB INNĄ PLACÓWKĘ EDUKACYJNĄ – z pewnością masz przedmioty, których już nie używasz, a z których mógłby korzystać ktoś inny. Podaruj je.

180782_Children-Haircuts-Ready-School-Pictures-sure-kids_1917x1278


2. NAKARM KOGOŚ – Jest wiele osób, które są mniej uprzywilejowane od Ciebie. Pomóż im. Pamiętaj, że to, w jaki sposób podchodzisz do żebraków odzwierciedla Twój poziom mentalny. Jeżeli się ich boisz lub się nimi brzydzisz to jesteś raczej nisko. Jeżeli szukasz sposobów, jak im pomóc i nie oceniasz to jesteś dużo wyżej. Nakarm kogoś jeszcze dziś. Karma to piękna rzecz 🙂

maxresdefault (1)3. BĄDŹ MENTOREM – Masz doświadczenie? jesteś w czymś dobry? Udało Ci się pokonać jakieś przeszkody? – podziel się swoją wiedzą. Bądź przykładem i nakieruj innych na właściwą ścieżkę. Pamiętaj jednak, że pomoc niesiesz tylko tym ludziom, którzy o to proszą i robisz to bez oceniania pamiętając, że każdy ma swoje tempo i swój sposób na życie.

546-vito-corleone-ojciec-chrzestny4. PODZIEL SIĘ TYM, CO UDAŁO CI SIĘ OSIĄGNĄĆ/WYPRACOWAĆ – Poślij dalej część zarobku i pozytywną energię. Pieniądze są wspaniałym narzędziem, ale ich rola nie polega na leżeniu w banku. Pieniądze mają krążyć i w ten sposób stać się częścią większego systemu. Jeżeli nie zarabiasz to przyczyną może być odłączenie od całości. Pieniądze, które zarobisz muszą pójść dalej, żeby zasilić swoją energią innych ludzi i wrócić do Ciebie w jeszcze większej ilości. Nie skąp więc, tylko podziel się częścią swoich zysków z innymi.

pay-it-forward5. DBAJ O CZYSTOŚĆ – utrzymuj porządek. Jest udowodnione naukowo, że zrobienie wiosennych porządków pomaga oczyścić umysł i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Kiedy wyrzucasz niepotrzebne rzeczy to przy okazji oczyszczasz umysł, a to jest zawsze wskazane. Idź krok dalej – pozbieraj śmieci w Twojej okolicy – zadbaj o porządek w otoczeniu, w którym przebywasz.

7040001290_d6. ZGŁOŚ SIĘ DO POMOCY – Wykonaj jakąś pracę w służbie społecznej. Zgłoś się do pomocy w przytułku dla biedniejszych, lub cokolwiek innego. Bądź częścią pozytywnej zmiany i przykładem dla innych.

Volunteer-work-camp_July-20127. NAUCZ KOGOŚ CZEGOŚ – w czym jesteś dobry? Może mówisz świetnie w języku obcym, może Matematyka jest Twoją mocną stroną? – naucz kogoś tego, co Ty potrafisz. Podziel się swoją ekspertyzą. Pokaż w jaki sposób, można podejść do tematu w inny sposób, który przyniesie korzyści. Twój talent nie jest dla Ciebie – Twój największy talent ma służyć ludziom wokół Ciebie.

182284_Kids-Swimming-School-Wallpaper-1280-720-Hdtv-720p_1280x7208. SEGREGUJ ŚMIECI – nasza piękna planeta jest coraz bardziej zaśmiecona i przyszłość zaczyna się rysować w ciemnych barwach, ale nie musi tak być. Każdy z nas może się przyczynić do pozytywnej zmiany. Nie musisz być genialnym naukowcem, który wymyśli sposób na załatanie powiększającej się dziury ozonowej i rozwiązanie dla globalnego ocieplenia. Zacznij tam, gdzie możesz. Odzyskiwanie surowców wtórnych i ich ponowne przetwarzanie w procesie produkcyjnym to dobry pierwszy krok.

Recycle9. PODARUJ UBRANIA – W świecie mody mówi się, że coś jest dobre na jeden sezon, a tylko niektóre kreacje na dwa. Niekoniecznie musisz podążać za kanonami modowymi, ale musisz przyznać, że w Twojej szafie jest mnóstwo rzeczy, których już od dawna nie używasz i tylko zabierają niepotrzebnie miejsce. Pozbądź się ich. Tutaj też możesz zrobić porządek. Podaruj je komuś, kto może z nich zrobić lepszy użytek. Jeżeli przez lata leżą bezczynnie to jest to nic innego, jak marnotrawstwo.

sorting-clothes-from-your-storage-unit10. ODDAJ KREW – Zacznijmy od tego, że powinieneś dobrze znać swoją grupę krwi i mieć ją zawsze przy sobie. Ta prosta informacja może uratować Ci życie. Jest wiele osób, którym Ty również możesz pomóc. Oddaj krew bo nigdy nie wiesz, kiedy ktoś może potrzebować akurat Twojej grupy. Możesz się stać bohaterem nawet o tym nie wiedząc. Nie wspomnę już nawet na fakt, jak wiele dobrego może zrobić pozytywna energia zawarta w Twoich komórkach 🙂

7040001311_dPozdrawiam i do następnego,.

Tomasz Solecki

Tomasz Solecki

Autor sprawdzonych programów Biznesowych. GM nominowany do nagrody najlepszego menedżera roku 2007 w Londynie. Uznany mówca w tematyce Przedsiębiorczości.

Leave a Response